2020 végén a Xiaomi bemutatta új zászlóshajóját, a Mi 11. Mi kizárólag az első részletes vélemények egyikét mutatjuk be Szlovákiában és a Cseh Köztársaságban. Bár mindannyian várjuk a globális változat értékesítését, mégsem álltunk ellen és Xiaomi Mi 11 kínai forgalmazásból vásároltunk.
Hol vettük a Xiaomi Mi 11-et?
Rendeltünk egy újdonságot a Xiaomi Mi 11 formájában a TradingShenzhen e-boltból. Ez volt az első megrendelés is, amelyben teszteltük ezt az új eladót. Mivel a Mi 11 minden hálózatot támogat, beleértve a kínai 4G B20-at is, egy pillanatig sem haboztunk, és új zászlóshajót rendeltünk.
Ha nem szeretné megvárni a globális változat elérhetőségét, és szeretne valamit is menteni, akkor kínai disztribúcióból is vásárolhat okostelefont. Teljes tapasztalat a vásárlásról a TradingShenzhen.com e-bolton keresztül cikkünkben írtuk.
Kínai változat: Miért ne?
Igen, megrendeltük a kínai változatot. Miért? Ennek több oka van. Az első az a tény, hogy a kínai disztribúcióból származó Xiaomi Mi 11 is támogatja az összes sávot, beleértve a hazánkban használt 800 MHz-es B20 LTE-t is. Nem veszítjük el a 4G támogatást, és spórolni is fogunk. A kínai verzióval is problémamentesen lehet dolgozni Európában.
Ha követi honlapunkat, bizonyára észrevette, hogy az elmúlt években a zászlóshajók globális verzióinak árai jelentősen magasabbak voltak a kínaiakhoz képest. És ez most is beigazolódott. A Mi 11 globális verziója hivatalos ára 749 euró, ami majdnem 120 € több, mint az általunk vásárolt kínai változat.
Persze, a bevezető eseményekben külön kupon volt elérhető, de az Aliexpress-en keresztüli értékesítés volt, vámmentes szállítás nélkül, ezért hozzá kell adni a 20% -os áfát és vámokat. Tehát még ez a cselekvés sem ideális.
Egy másik ok az elérhető ún egyedi ROM innen: MIUI CZ SK közösség. 7 nap után egy bejelentkezett Xiaomi-fiókkal kinyithatja a rendszerbetöltőt, és telepítheti ezt a ROM-ot, ezzel támogatást nyerve a szlovák és a cseh nyelv számára.
Csomag töltő nélkül
Az Apple-hez és a Samsunghoz hasonlóan a Xiaomi is úgy döntött, hogy töltő nélkül kínálja zászlóshajóját. Legalábbis a kínai változat esetében. A megnevezett márkákkal ellentétben a Xiaomi választhat, hogy töltőt szeretne-e vagy sem. 2 változat érhető el, töltőadapterrel és anélkül.
A TradingShenzhen kiskereskedőnél van egy töltővel ellátott verzió, de felár ellenében. Mivel több mint elegendő töltőadapterünk van otthon, ezért a töltő nélküli változatot választottuk. Otthon már megvan az eredeti európai 65W-os Xiaomi töltő, amelyet több eszköz töltésére használunk.
Míg sok embernek van otthon több, régebbi telefonokról érkező töltőadaptere, közülük kevesen vannak elég erősek ahhoz, hogy teljes mértékben kihasználhassák a gyors töltés előnyeit. Az 55 W-os gyors adapterrel ellátott globális verzió esetén a töltőcsomag ideális lesz az ügyfelek túlnyomó többsége számára.
A doboz ezért kisebb, és az okostelefon mellett csak a használati utasítást és az átlátszó tokot tartalmazza. A TradingShenzhen viszonteladó mellékelt egy kézzel kitöltött igazolást is, amely szerint a telefont a szállítás előtt tesztelték, és a Google szolgáltatásait telepítették rá, mivel nem az olvasó verziójában voltak.
Kivitelezés és tervezés minősége
A Xiaomi Mi 11 érdekes kék színben kapható. Különböző szögekben a szín a kék és a sárga különböző árnyalataira változik. A telefon súlya csak 194 g, mérete 164.3 x 74.6 x 8.1 mm.
A szerkezet alumíniumból készült, a hátoldalán pedig egy kissé fényes üveget találunk, amely végül nem olyan mágnes az ujjlenyomatok számára. Lila és barna színű, bőrszerű felületű is, ami szintén érdekes lehet.
A dizájn természetesen szubjektív kérdés, és akár tetszik, akár nem, be kell vallanod, hogy végül más, mint az előző generációkban. Nagyon szeretjük a telefont a dizájn szempontjából. A Mi 10-hez képest az okostelefon vékonyabb és kissé magasabb. Nagyon jól tartja a kezét, és annak ellenére, hogy általában nagy, gyorsan megszoktuk ezeket a méreteket.
A hátlapot három fényképezőgép uralja, LED-es vakuval és alul Xiaomi logóval. Ami a gombokat illeti, vannak a klasszikus gombok a hangerő szabályozásához és a kijelző be- / kikapcsolásához, illetve zárolásához vagy ébresztéséhez. A Harman Kardon sztereó hangszórók és az újratölthető USB-C port is megtalálta itt a helyét. 3.5 mm-es fejhallgató-csatlakozót azonban nem talál itt.
Az egyik legszebb AMOLED kijelző, amit valaha láttunk
Ennek az okostelefonnak valószínűleg a legnagyobb jellemzője a kijelzője. Ha egy szóval kellene leírnunk, elképesztő. Van egy 6.81 ″ -es AMOLED-kijelző, amelynek felbontása 1440 x 3200 px, képaránya 20: 9 és frissítési frekvenciája 120 Hz. A fényerő eléri az 1500 szegecset, és az egész kijelzőt a Gorilla Glass Victus legújabb generációja védi.
Valószínűleg ez a piacon jelenleg elérhető legjobb kijelző. Eddig a Mi 10-et használtuk 90 Hz-es AMOLED kijelzővel, és az első pillantásra nyilvánvaló a különbség a Xiaomi Mi 11 120 Hz-es frissítési frekvenciájú új kijelzője között.
Minden még gördülékenyebb, és ezen a kijelzőn videókat vagy bármilyen animációt nézünk, öröm számunkra. Még a klasszikus 60 Hz-es különbségekről sem kell beszélnünk.
A kijelző mind a négy oldalon ívelt. Fent és alul kissé ívelt, mint az oldalain. A kijelző ilyen görbülete még mindig elfogadható, és nem okoz jelentős tükröződést.
Edzett üveg ragasztásakor kisebb probléma merülhet fel, amely nem mindig áll a legjobban az ívelt kijelzőkön. A telefont a kijelzőhöz rögzített fóliával kaptuk, amely nem védi meg az ütközéstől, de legalább elkerüljük az esetleges karcolódásokat.
Az FHD + vagy WQHD + felbontás a kijelző beállításainál érhető el. A felbontások közötti különbség szabad szemmel nem látható. Lehetőség van a felbontás automatikus váltására, valamint a frissítési gyakoriság automatikus beállítására is, ami energiatakarékos.
Bekapcsolhatja az olvasási módot is, amely elnyomja a kék komponenst, így kíméli a szemet. Beállíthatja azt is, hogy a kiválasztott időpontokban automatikusan be- és kikapcsoljon. Egy másik érdekes tulajdonság az ún villogásgátló mód, amely gyenge fényviszonyok esetén csökkenti a kép villogását, ami szintén segíti a szemünk védelmét. Van egy folyamatosan látható kijelző is, sok testreszabási lehetőséggel.
Mint a bevezetőben említettük, a kijelző görbe. A sarkaiban azonban kissé nem szerencsés a kijelző lekerekítése, ennek köszönhetően ezeken a helyeken a kijelző körül van egy vastagabb keret, amely kissé aszimmetrikusnak tűnik.
Kompromisszumok nélküli teljesítmény az új Snapdragon 888-nak köszönhetően
A Xiaomi Mi 11 az első okostelefon, amely a Qualcomm 2021-re vonatkozó legújabb processzorával, a Snapdragon 888-mal rendelkezik, beépített támogatással az 5G hálózatokhoz. Ez az Android okostelefonok piacának legerősebb processzora, amelyet az Adreno 660 grafikus chip követ.
Nami a tesztelt Mi 11 modell 8 GB RAM-mal és 128 GB tárhellyel rendelkezik. Vannak 256 GB memóriával és 8 vagy 12 GB RAM-mal kombinált változatok is. A RAM memória LPDDR5 típusú, és a belső memória is az új UFS 3.1-es verzióval érkezik. A memóriakártyák nem támogatottak.
Az AnTuT-ban 688 632 pontot értünk el, ami automatikusan a rangsor első helyére vezetett minket a Huawei Mate 40 Pro előtt. A különbség azonban nem túl nagy, mivel a Snapdragon 888 és a Kirin 9000 processzorok teljesítményükben nagyon hasonlóak. A grafikus teljesítménynek 35% -kal kell növekednie az idősebb generációhoz képest a Qualcomm szerint.
Világos, hogy ezen az okostelefonon nincsenek lassú reakciók, és bármilyen játékot nagyon részletesen játszhatunk. Van egy Game Turbo alkalmazás is, amely biztosítja a legjobb játékélmény optimalizálását.
Telepítettük a mai grafikailag legigényesebb játékokat - a Call of Duty Mobile-t és az Asphalt 9-et. Mindkét játék legtöbbször 60 fps sebességgel futott. Kíváncsiak voltunk az okostelefon fűtésére is. Néhány perc játék után a felső rész, különösen a kamera körül, viszonylag meleg volt.
108 MPx kamerát már ismerünk
Sokakat feltétlenül érdekel a kamera. Tehát nézzük meg, hogyan fényképez a Xiaomi Mi 11. 3 fő kamera és egy szelfikamera létezik:
- Szélesvásznú 108 MPx f / 1.85 rekesszel, 1 / 1.33 érzékelőmérettel
- Rendkívül széles 13 MPx f / 2.3 rekesszel, 1 / 3.06 érzékelőmérettel
- Tele-macro 5 MPx f / 2.0 rekesszel, 1/5 szenzormérettel
- 20 MPx szelfikamera f / 2.3 rekesszel, 1 / 3.4-es érzékelőmérettel
A fő, 108 MPx érzékelő megegyezik a Mi 10 vagy a Mi Note 10 készülékkel (Samsung Bright S5KHMX), de a Mi 11 esetében kissé rosszabb a rekesz. Mint észrevette, hiányzik egy megfelelő teleobjektív.
Ez kissé megfagy, különösen akkor, amikor az okostelefon-gyártók megelőzik azokat, akik jobb zoomot kínálnak. A Mi 11 csak kétszeres optikai zoomot kínál. A Xiaomi így megtartja a Mi 2 Pro és az Ultra modellek trumpjait.
A fő kamera fényképei tele vannak részletekkel, különösen 108 MPx felbontásban. Ennél a méretnél nem probléma kivágásokkal dolgozni, vagy nagyítani egy fotót az utómunka során. Az ilyen fotók felbontása legfeljebb 12032 x 9024 px.
Alapértelmezés szerint a 108 MPx fényképezés ki van kapcsolva, és a fő érzékelővel készített fényképek 6016 x 4512 képpontosak. A fotók természetes színekkel rendelkeznek, nem túltelítettek, és összességében elégedettek vagyunk a kimenettel. A Xiaomi Mi Note 10-hez képest azonban nem látható jelentős javulás.
Az alábbiakban látható néhány minta fotó, amelyet a fő érzékelő készített.
Íme néhány fotó az ultraszéles szög érzékelőről. A minőség jó, annak ellenére, hogy az érzékelőnek csak 13 MPx-je van. A színvisszaadás valamivel rosszabb, mint a fő érzékelő. A képek mérete 4208 x 3120 px.
Az éjszakai fotók is nagyon jók, de késő este javasoljuk az éjszakai mód bekapcsolását, amely megvilágítja a fényképet, és szebb színekkel kínál további részleteket. Amikor sötétedés után bekapcsoltuk az éjszakai módot, a fényképek túl világosak és természetellenesek voltak.
Nézzük meg az 5 MPx makroérzékelőt is. Meglepően jó minőségű fényképeket készíthet. Kicsit nehezebb azonban vele fényképezni, hiányzik a jobb stabilizálás, ami segítene, ha tárgyakat készítünk közelről. A legtöbb fotó elmosódott volt, de a néhány éles fotó valóban megéri.
A következő képek a portré mód és a szelfikamera közötti különbséget mutatják be. Természetesen a főkamerán keresztüli portré mód jobb minőségű, de a szelfi kamerát sem lehet szégyenkezni. Videóhívásokhoz is jó, de a dinamikatartománnyal kisebb gondok vannak, ha ablak vagy más fényforrás van a háttérben.
Megtekintheti a cikk fotóit, valamint néhány extrát teljes felbontásban a ennek a linknek.
Videó minőség
A Xiaomi Mi 11 8K maximális felbontásban kínál videót 30 kép / mp sebességgel, ami véleményünk szerint még mindig felesleges, és inkább a nagy számok üldözéséről szól. Ennél a felbontásnál a videó nincs stabilizálva, ami elrontja az egész benyomást. De a videó minősége jó.
A 4K videó már optikai stabilizálást, HDR10 + -ot és a képek 30 és 60 kép / mp közötti váltását kínálja. A stabilizálásnak köszönhetően a videó simább, de valahogy túl sok ahhoz, hogy a videó stabilizációs aktivitását lássa, ami kissé elmosódik.
A következő videóban láthatja, hogyan rögzíti a Mi 11-et nappal és éjjel. A videó minősége kiváló, de a stabilizációs aktivitás kissé elrontja a videó összbenyomását. Reméljük, hogy a fejlesztők kijavítják ezt a hibát egy frissítésben. Ez valószínűleg csak egy szoftveres probléma.
Számos speciális videóeffekt is elérhető, amelyek érdekes elemeket hozhatnak a videóba. Itt találja például az ún mágikus zoom vagy az idő befagyasztása. Az említett effektusok segítségével rövid demókat forgattunk.
Feloldási lehetőségek
A klasszikus biztonsági funkciók mellett a Xiaomi Mi 11 optikai ujjlenyomat-olvasót kapott a kijelzőn. Sebessége azonban továbbra sem tökéletes, és még mindig nincs klasszikus, hardveres ujjlenyomat-olvasó. A feloldás nem azonnali, és néha néhány másodpercet igénybe vesz.
Személy szerint inkább egy mechanikus olvasót látnánk itt, amely rendkívül gyors, mint egy tökéletlen olvasót a kijelzőn. Alternatív megoldásként érdekes lehetőség lehet mindkét típus használata, az okostelefon-felhasználóra bízva a választási lehetőséget.
Egy másik lehetőség, hogy kinyit egy arccal. Ez meglepően nagyon jól működik, még ha csak napközben is, mivel a kamera nem képes arcot rögzíteni a sötétben. Az okostelefon szó szerint azonnal kinyílik, szinte egyszerre, amikor megnyomja a gombot a kijelző világításához. Az arc feloldási sebessége összehasonlíthatatlanul jobb, mint az ujjlenyomat feloldása.
A kijelző ujjlenyomat-érzékelője a pulzus mérésére is használható. Ehhez az Health alkalmazásra van szükség, amely 15 másodpercig méri a pulzusszámot, miután az ujját az optikai érzékelőre helyezte a kijelzőn.
Lehet együtt élni egy kínai MIUI-val?
A Mi 11 okostelefon kínai változata Android 11-mel és a MIUI kiterjesztéssel érkezett a 12.0.12-es verzióval. Azonnal felajánlották a 12.0.22 verzió frissítését. A környezetet nagyon jól kezelik a tervezés és a funkció szempontjából. Nagyon sok testreszabást kínál a környezet különböző elemeiről és hatékony animációkról.
2 nagyszerű háttérkép van a kínálatban, a zárolási képernyő sokféle kialakítása vagy mindig látható kijelző. A vezérlőközpont integrált Mi Home alkalmazással rendelkezik, amely a kedvencekhez hozzáadott intelligens eszközöket jeleníti meg.
Néha meglepődtünk a különböző helyeken található kínai karakterekkel, pedig a nyelvünket angolra állítottuk. Például a billentyűzet speciális karakterekre váltásának szimbóluma kínai karaktereket tartalmaz.
Időnként kaptunk értesítéseket kínai nyelven is. Ezek azonban a kínai változat hátrányai, melyektől az új ROM telepítése után egyszerűen megszabadulunk. A ROM későbbi telepítése után megosztjuk tapasztalatainkat is. Az áttekintés írása közben engedélyt vártunk a bootloader feloldására, amelyre szükség van a ROM telepítéséhez a Miuios.cz közösségből.
Harman Kardon sztereó hangszórói
A Xiaomi a Mi 11 modell sztereó hangszóróit az audióipar egyik ismert vállalatával, Harman Kardonnal együttműködve hozza. A hangszórók hagyományosan a tetején és az alján helyezkednek el. A hang nagyon jó, kiegyensúlyozott és nagy hangerő mellett is tiszta, zavaró tényezők nélkül.
A Xiaomi Mi 10 sztereó hangszóróihoz képest azonban a hangzás nem sokkal jobb. Ezenkívül a Mi 10 lényegesen több basszus betéttel rendelkezik. A beállításokban négy hangeffektus között válthat: intelligens, zene, videó és hang.
Azok, akik szívesen hallgatnak zenét okostelefonról fejhallgató nélkül, szintén meg fogják érni a pénzüket. Csak a tökéletesebb basszus hiányzik.
Akkumulátor és töltés
A Xiaomi Mi 11 elrejt egy 4600 mAh-s akkumulátort, amely ugyan nem tartozik a legnagyobb kapacitású piacra, de elegendő. Intenzív használat mellett, miközben írtuk ezt a véleményt, okostelefonunk mindig a nap folyamán tartott.
Az okostelefon támogatja a Quick Charge 4+ alkalmazást, maximális teljesítménye 55 W, ennek köszönhetően körülbelül 100 perc alatt 45% -ig töltődik. Ismét nem hiányzik a hatékony animáció a töltőhöz csatlakoztatva.
10 W-os fordított töltés is támogatott. Érdekes tulajdonság az állóképesség optimalizálása, ahol lehetőségünk van a különböző elemek beállításainak megváltoztatására, ami nagyobb állóképességet biztosít számunkra. Például a sötét mód bekapcsolásával 1 órával és 23 perccel meg kell hosszabbítanunk az állóképességünket.
Xiaomi Mi 11 Review: Végső áttekintés
Nagy elvárásokat támasztottunk a Xiaomi Mi 11-től, amelyek szinte mindegyike teljesült. Rögtön lenyűgözött minket a hatalmas és gyönyörű AMOLED kijelző, akár 120 Hz-es frissítési frekvenciával. Videókat nézni rajta vagy játszani szó szerint öröm.
A teljesítmény szintén kompromisszumok nélküli, és az írás idején a piac legerősebb okostelefonja.
Kissé kiábrándítóak a kamerák, amelyek nem javultak jelentősen a Mi 10-hez képest. Ez nem azt jelenti, hogy rosszak. Éppen ellenkezőleg, nagyszerű fényképeket készítenek, de ismét a fő kamera azonos érzékelőjét látjuk, mint a Mi 10 vagy a Mi Note 10-ben. A gyártó reklámjai és különféle információi alapján elsősorban jobb minőségű videót vártunk.
Úgy gondoljuk, hogy a stabilizációval járó betegség megszűnik a MIUI rendszer következő frissítéseiben, amely csodálatosan sima egy 120 Hz-es kijelzőn. A kijelzőnek köszönhetően a Mi 11 használata igazi öröm.
Mint már említettük, okostelefont kedvezményes áron vásárolhat meg a TradingShenzhen partnerüzleten keresztül. A Global Priority szállításnak köszönhetően még vámot sem kell fizetnie, mivel ezeket az eladó közvetlenül az Ön számára intézi.